ČBK - plenární sněm Katolické Církve v ČR
 
Oficiální stránky Plenárního sněmu Katolické církve v ČR 
Poslední zprávy o sněmu 
 
Základní dokumenty plenárního sněmu 
Sněmovní kroužky 
 
I. zasedání Plenárního sněmu 
Příprava II. zasedání Plenárního sněmu 
II. zasedání Plenárního sněmu 
 
Statistiky a analýzy 
Příspěvky ke sněmu 
Napsali o sněmu 
 
Archiv 
První zasedání 
POSELSTVÍ Z PRVNÍHO ZASEDÁNÍ PLENÁRNÍHO SNĚMU 
Všeobecné informace 
Materiály prvního zasedání 
Tiskové zprávy 
Sněmovní zpravodaj 
Přípravná komise Plenárního sněmu 
Sněmovní kroužky 
Sekretariát Plenárního sněmu 
Liturgie Plenárního sněmu 
Modlitba za plenární sněm 
Církevní dokumenty (koncilní a pokoncilní) 
 
Mapa stránek 
Kontakt 
 
  

První zasedání

Na tomto místě se od šestého do dvanáctého července objevovaly aktualizované novinky z prvního zasedání, rovněž všechny zprávy informační sekce sněmu a příspěvky, které byly na sněmu předneseny.

Poselství je dokument, kterým se v závěru prvního zasedání obrátili předseda Plenárního sněmu a jeho účastníci na českou veřejnost a který byl posléze publikován v Katolickém týdeníku a dalších periodikách. Zde Vám nabízíme jeho plné znění.

Složka Všeobecné informace obsahuje různé praktické údaje jako např. harmonogram přípravy prvního zasedání a seznamy účastníků a expertů sněmu.

Ve složce Materiály Plenárního sněmu naleznete kompletní Instrumentum Laboris, tedy výchozí materiál, který byl na prvním zasedání projednáván, a dále kompletní píspěvky pronesené na prvním zasedání; jsou řazeny podle dnů, kdy byly na sněmu proneseny. Rovněž zde naleznete výstupy z tematických skupin, které po dva dny na prvním zasedání pracovaly.

Tiskové zprávy vydávalo každý den zasedání tiskové středisko; interní zpravodajství obstarával každodenně sekretariátem sněmu vytvářený Sněmovní zpravodaj, který přinášel kromě potřebných informací i duchovní a jiné podněty pro účastníky prvního zasedání.