První zasedání
Sekretariát Plenárního sněmu
Liturgie Plenárního sněmu

Zápisy ze zasedání sekcí

Jednotlivé sekce v průběhu přípravného procesu konaly v různých časových intervalech svá zasedání, na nichž hodnotily dosud splněné úkoly a řešily nové problémy, které při přípravě sněmu vyvstávaly. Stručné výtahy ze zápisů z těchto zasedání Vám na tomto místě nabízíme.

Přímo zde Vám nabízíme zprávy z prvních zasedání, kdy Přípravná komise Plenárního sněmu nebyla ještě členěna na jednotlivé sekce, a dále zprávy o Plenárních zasedáních ČBK, která se tématikou sněmu zabývala

26. 2. 1996 - První zasedání přípravné komise

Dr. Raban přednesl referát "Partikulární církevní právo v české církvi a hlavní úkoly plenárního sněmu a jeho základní struktura". V návazné diskusi stanovili účastníci zasedání úkoly Přípravné komise, její strukturu a personální obsazení. Předseda PKPS arcibiskup Graubner schválil činnost PKPS a pověřil navržené osoby vykonáváním funkcí v PKPS

13. 5. 1996

Pracovní setkání otce arcibiskupa Graubnera a odborníků z řad teologů, právníků, historiků, novinářů, umělců, pracovníků v pastoraci, řeholníků, kněží i laiků. Setkání organizoval P. Raban a hlavním cílem bylo vyjasnit si priority v přípravě sněmu.

12. 6. 1996

Otec arcibiskup Graubner a biskup Radkovský se sešli s účastíky minulého setkání, zhodnotili postup práce, P. Raban informoval o situaci žádosti o souhlas Svatému otci. Dále byly řešeny praktické záležitosti, zejména duchovní a administrativní výpomoc ve farnosti P. Rabana v Raspenavě, otázka financování sněmu, kancelář přípravné komise na ČBK. Na závěr diskutovali účastníci o tom, koho ještě k setkáním pozvat a navrhli seznam dalších jmen.

22. 10. 1996

Za předsednictví arcibiskupa Graubnera přednesli odborníci krátké referáty o nejrůznějších tématech,kterými by se Plenární sněm mohl zabývat. Referáty se týkaly praktické pastorace, vztahů státu a církve, významu rodiny, inkulturace zasvěceného života, koncepce a vize naší církve, partikulárního práva, historické paměti a mnoho dalších. Jaké výstup dosavadních setkání připravil P. Raban dokument "Shrnutí práce", který mapuje vše, co zaznělo v diskusích od počátku příprav.

2. 12. 1996

P. Raban informoval přítomné o současném stavu příprav, přednesl referát "Náš přínos bono communi" a shrnul události od posledního setkání. Další část byla věnována medializaci sněmu, přípravě tiskové konference a public relations.

3. - 4. 7. 1997 - 22. plenární zasedání ČBK

Biskupové po připomínkovacím řízení rozhodli vyhlásit 5. července 1997 na Velehradě při poutní mši sv. Dekret o svolání Plenárního sněmu katolické církve s připojeným upraveným Dokumentem o sněmovním procesu.
Biskupové schválili obsah návrhu Jednacího řádu Přípravné komise.