První zasedání
Liturgie Plenárního sněmu

P. Adrián P. Zemek OPraem

Vážení přítomní,
dovoluji si podat následující návrhy.
1. Navrhuji změnit způsob práce tohoto zasedání sněmu. Místo připomínkování celého IL najít jiný způsob, jak shromáždit podněty od členů sněmu s poradními hlasy a od expertů, aby otcové biskupové mohli naši práci co nejpépe využít.
2. Navrhuji dát zjistit mínění přítomných členů s poradními hlasy o tom, zda chtějí pokračovat ve stanoveném způsobu práce, či zda mají jiné představy; a to dříve než ve čtvrtečním plánovaném hlasování o návrzích.
3. Pokud toto bude přijato, navrhuji otevřít časové omezenou obecnou rozpravu o návrzích, jak dále pracovat. Do té se mohou ale nemusí zapojit jak biskupové, tak poradní hlasy i experti. Redakční tým pak připraví jednu nebo více možností, jak dál pracovat. Otcové biskupvé ať pak rozhodnou, které z připravenách možností prace se mají předložit plenu k hlasovaní. Upřednostněný návrh ať se stane páteří další práce tohoto zasedání sněmu.
4. Pro lepší pochopení těchto procedurálních návrhů uvedu svou představu s tím, že očekávám ještě lepší návrhy od Vás přítomných.
- nejdříve zjistit zda jsou vůbec připomínky k preambuli a kapitolám 1 a 2.
- V případě že nikolivěk, nebo bude-li jich jen málo, schválit tyto části. Mezitím redakční skupina může rozdělit 3. kapitolu do více částí podle témat.
- hlasováním dát zjistit pořadí, podle kterého by se jednotlivé kapitoly připomínkovali
- připomínkovat tolik částí, kolik je možné v tomto zasedání, aby ještě zůstal čas pro práci na závěrečném poselství a hlasování o návrzích
Děkuji Vám za pozornost.