Návrh obnovení přijímání pod obojí při každé mši svaté

Kněz při proměňování vína v krev Páně pronáší nad kalichem Ježíšova slova „Vezměte a pijte z něho všichni, toto je kalich mé krve, která se prolévá za vás a za všechny na odpuštění hříchu. Toto je smlouva nová a věčná. To konejte na mou památku!“
Následuje, že krev Páně pije pouze bohoslužbu konající kněz, což zjevně neodpovídá ustanovení smlouvy Ježíšem, která byla před chvilkou věřícím citována.
V knížce „Věřím, věříme“ od biskupa Josefa Hrdličky je uvedena skutečnost, že plněji je svátostné znamení vyjádřeno, kde věřící přijímají pod obojí. Způsob přijímání namočením hostie do krve Páně je z hygienických důvodů vhodnější než pití z kalicha. Přijímání pod obojí je v našich farnostech umožněno pouze při svátosti křtu, sňatku a biřmování. Přijímání pod obojí by mělo být při každé mši svaté. Především by se tím počala plnit smlouva, která byla několik století plněna jen zčásti.
Stávající misku pro hostie je třeba doplnit kalíškem o obsahu do 30 cm krychlových, který se na misku upevní, aby nedošlo k převržení.

S pozdravem Chvála Kristu

Josef Sodomka