Materiály II. zasedání Plenárního sněmu
Program II. zasedání Plenárního sněmu
Příspěvky účastníků II. zasedání
Aktuality a tiskové zprávy z jednání II. zasedání sněmu

Od středy 6. 7. do neděle 10. 7. 2005 jednalo 117 účastníků Plenárního sněmu v prostorách Stojanova gymnázia na Velehradě na II. zasedání Plenárního sněmu Katolické církve v České republice. Na sněm byli také pozvání experti a hosté - včetně zástupců ostatních křesťanských církví, kteří napomohli svými postřehy, připomínkami a návrhy při definitivním sestavování dokumentu.
Finální znění dokumentu Život a poslání křesťanů v církvi a ve světě bylo po zapracování připomínek schváleno plénem účastníků II. zasedání Plenárního sněmu katolické církve v ČR. Podle rozhodnutí delegátů bude po schválení Svatým stolcem dokument Život a poslání křesťanů v církvi a ve společnosti veřejně publikován. Předpokládáme, že k tomu dojde ve druhé polovině roku 2007
Bezprostředním výstupem z II. zasedání Plenárního sněmu byla tři závěrečná poselství II. zasedání sněmu:

Poselství Plenárního sněmu věřícím katolické církve v České republice

Poselství Plenárního sněmu veřejnosti

Poselství Plenárního sněmu křesťanům v České republice

Po skončení jednání předseda Plenárního sněmu, kardinál Miloslav Vlk, oficiálně předal přijatá sněmovní usnesení České biskupské konferenci. Ta sněm v roce 1997 svolala a podle Jednacího řádu vzápětí rozhodla o ukončení Plenárního sněmu.

Text dokumentu Život a poslání křesťanů v církvi a ve světě, který byl předmětem jednání sněmu, je k dispozici na našich stránkách. Tento text není shodný s konečnou a sněmem schválenou verzí textu, neboť bylo zapracováno mnoho desítek pozměňovacích návrhů (nejrozsáhlejší změny jsou v části věnované Zasvěcenému životu, Evangelizaci a misijnímu poslání církve; doplnění v části o laicích – pasáž o rodině).Výsledná verze bude k dispozici (nejspíš začátkem léta 2007) po definitivním schválení v Římě.