Organizace sněmu

Vážený pane doktore,

děkuji za velikonoční přání i za pozvání na zasedání přípravné komise. Zcela neoficiálně bych chtěl jen upozornit na nějaké detaily, které mi víří hlavou.
1. Má-li naše setkání mít smysl, je třeba velmi dobře zvážit, kdo bude moderátorem setkání a do jisté míry „spiritus agens“ celého projektu. Nebylo by vhodné aby kdokoli z biskupů do všeho zasahoval a vše řídil.
2. Je třeba vytvořit prostor pro to, aby se mohly říci i věci nepříjemné a celkově si více vážit odvahy k pravdě než „plácání po rameni“, jak jsme toho často v církvi svědky.
3. Je třeba sestavit či vytvořit seriózní analýzu současné situace církve – také nedávné minulosti, ze které vyrůstá.
4. Pracovní skupiny je třeba stanovit s jasným obsahem a cílem práce a v počtu, ve kterém se dá pracovat.
5. Najít způsob, jak přizvat ještě ty, kteří by neměli chybět, či nezvat ty, kteří budou, řečeno otevřeně, přebývat.
6. Doporučuji velmi angažovat v celé věci P. Opatrného, mám k tomu své velmi pádné důvody.

Vážený a milý pane doktore, těším se velmi na spolupráci a hořím nadšením, že sněm přinese podstatné změny v životě a chápání církve u nás. Omlouvám se za svou drzost s těmi poznámkami. Více snad ústně.

P. Vojtěch Kodet