Ve složce, v níž se, vážení návštěvníci, právě nacházíte, jsou poslední zprávy, které byly o Plenárním sněmu vydány a mají stále určitou aktuálnost

Finální znění dokumentu Život a poslání křesťanů v církvi a ve světě bylo po zapracování připomínek schváleno plénem účastníků II. zasedání Plenárního sněmu katolické církve v ČR.
Sekretariát sněmu pod vedením generálního sekretáře, děkana TF JČU Dr. Jiřího Kašného, Th.D., následně dokončil připravu textu dokumentu Život a poslání křesťanů v církvi a ve světě pro jeho posouzení Svatým stolcem.

Svatý stolec text s nepatrnými formulačními změnami schválil.
Schválený dokument potvrzený ve Vatikánu je ke stažení zde a k dostání zde
.
Dále jsou k dispozici i tyto části: Obsah, Laici v církvi a Laici v současné české společnosti.

Bezprostředním výstupem ze II. zasedání Plenárního sněmu byla tři závěrečná poselství sněmu:

• Poselství sněmu veřejnosti
  • Poselství sněmu věřícím katolické církve
  • Poselství sněmu křesťanům v ČR

Původní dokument Život a poslání křesťanů v církvi a ve světě, který byl předmětem jednání sněmu, si můžete porovnat s jeho nynější definitivní verzí. Zjistíte, že na základě připomínek delegátů došlo k řadě revizí, někdy i dosti podstatných (na rozdíl od drobných zásahů Svatého stolce).

Na našich stránkách jsou zveřejněny v oddílu Materiály II. zasedání Plenárního sněmu také další texty, které vypracovaly sněmovní komise mezi I. a II. zasedáním Plenárního sněmu Katolické církve v ČR a účastníci sněmu je měli k dispozici. Jedná se o práci Statistické podklady (Analytické komise - předseda: Mons. František Radkovský), Putování církve českými dějinami (Komise pro duchovní četbu dějin - předseda: Mons. Václav Malý) a zejména Laici v dnešním světě (Komise pro laiky - předseda: Mons. Karel Herbst). Tyto texty byly doplněním sněmovního dokumentu, ale nebyly předmětem hlasování.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě Plenárního sněmu!