Dekret o svolání Plenárního sněmu
Poselství biskupů
Jednací řád Plenárního sněmu
Závěrečné dokumenty

Na tomto místě Vám nabízíme několik nejzákladnějších dokumentů, které Vás seznámí s počátky sněmovního procesu a s řádem, podle něhož bude sněm po zahájení jednat.

Dekret o svolání Plenárního sněmu vyhlásili čeští biskupové v červenci 1997 na Velehradě. O několik měsíců později bylo publikováno Poselství k závěru Desetiletí duchovní obnovy národa.

Důležitým dokumentem byl Jednací řád Plenárního sněmu, který vznikl po několikanásobné redakci v Sekretariátu Přípravné komise Plenárního sněmu; podle něj budou probíhat všechna zasedání.

Rozsáhlé informace o Plenárním sněmu poskytuje publikace sekretáře přípravné komise Doc. PhDr. Ing. Miloše Rabana, kterou si můžete přečtíst zde.
Řada zajímavých příspěvků k tomu je pak tady.

Konečně vám nabízíme Materiály II. zasedání Plenárního sněmu:
    (1) Text dokumentu Život a poslání křesťanů v církvi a ve světě, který byl předmětem jednání sněmu - tady.
   Tentýž dokument v definitivní verzi potvrzený ve Vatikánu je ke stažení zde a k dostání zde.
   Dále jsou k dispozici i tyto části: Obsah, Laici v církvi a Laici v současné české společnosti.
    (2) Další texty, které vypracovaly sněmovní komise mezi I. a II. zasedáním Plenárního sněmu Katolické církve v ČR a účastníci sněmu je měli k dispozici. Jedná se o práci Statistické podklady (Analytické komise - předseda: Mons. František Radkovský), Putování církve českými dějinami (Komise pro duchovní četbu dějin - předseda: Mons. Václav Malý) a zejména Laici v dnešním světě (Komise pro laiky - předseda: Mons. Karel Herbst). Tyto texty byly doplněním sněmovního dokumentu, ale nebyly předmětem hlasování. Rozhodně Vám je doporučujeme ke studiu, neboť jsou výsledkem práce řady významných křesťanských odbrníků, kteří spolupracovali v těchto komisích.