Materiály II. zasedání Plenárního sněmu
Program II. zasedání Plenárního sněmu
Příspěvky účastníků II. zasedání
Aktuality a tiskové zprávy z jednání II. zasedání sněmu

Materiály II. zasedání Plenárního sněmu

Vážení návštěvníci,

zde si můžete prostudovat původní znění dokumentu Život a poslání křesťanů v církvi a ve společnosti, kterým se II. sněmovní zasedání zabývalo. Text byl výsledkem práce sněmovních komisí v uplynulých dvou letech a byl schválen Českou biskupskou konferencí na 59. plenárním zasedání ČBK v Hejnicích ve dnech 12. – 13. dubna tohoto roku. Tento text byl východiskem materiálu, o němž se na sněmu hlasovalo.
Dále tu máte k dispozici tři části definitivní verze tohoto dokumentu, jak jej schválil snem a posléze odsouhlasil Svatý stolec: Obsah, Laici v církvi, Laici v současné české společnosti. Jde zhruba o 1/3 celkového dokumentu. Ten je k dispozici v tištěné podobě zde.

Dále Vám na tomto místě nabízíme další texty, které vypracovaly sněmovní komise mezi I. a II. zasedáním Plenárního sněmu Katolické církve v ČR a účastníci sněmu je měli k dispozici. Jedná se o práci Analytické komise (předseda: Mons. František Radkovský), Komise pro laiky (předseda: Mons. Karel Herbst) a Komise pro duchovní četbu dějin (předseda: Mons. Václav Malý). Tyto texty byly doplněním sněmovního dokumentu, ale nebyly předmětem hlasování. Rozhodně vám je doporučujeme ke studiu.

• Život a poslání křesťanů v církvi a ve světě - původní verze
  • Život a poslání laiků v církvi a ve světě - definitivní verze
  • Laici v dnešním světě (pdf)
  • Laici v dnešním světě (doc)